گوگل,موتور های جستجو,موتور جستجو,معرفی سایت به گوگل,معرفی سایت به موتورهای جستجو

معرفی سایت به گوگل

چگونگی معرفی سایت به گوگل

مطمئناً تا کنون به اهميت پيدا شدن سايتتان در موتور های جستجو پی برده اید. آمار موتور های جستجو نشان می دهد که  بیشتر سایت های اینترنتی از طريق موتور های جستجو پيدا شده و به کاربران معرفی می شوند. در اين ميان آمار و ارقام سايت ها و فعالان بهینه سازی در موتور های جستجو بيانگر اين است که موتور جستجوی گوگل به عنوان محبوبترين و کارآمد ترين موتور جستجو از لحاظ امکانات و از لحاظ فنی ، در ميان کاربران اينترنت شناخته شده است.

بدیهی است که اين امر صاحبان سايت ها و وبلاگ ها را بر آن می دارد تا سايت خود را به شیوه های مختلف به موتور های جستجوی گوگل معرفی کنند .

براي معرفی سايت به گوگل راه های بسیاری پیشنهاد می شود و هر سال کنفرانس های بسیاری با محوريت ” بهینه سازی در موتور جستجوی گوگل ” در کشورهای مختلف جهان و محافل فناوری اطلاعات برگزار می شود.از اين رو دانستن نکاتی چند از اين پروسه برای هر وب مستری اجتناب ناپذير است :

 

۱- افزودن نشانی سایت (URL) به صورت مستقيم به موتور جستجوی گوگل :

در اين روش با استفاده از امکاناتی که سا يت گوگل در اختيار کاربران قرار داده ، مي توان فقط آدرس سايت را به موتور جستجوی گوگل پيشنهاد کرد ، و اينکه چه وقتی اين آدرس توسط گوگل فهرست می شود بستگی به تعدادآدرس هایی که از قبل ثبت شده و سیاست های فنی گوگل دارد که اين روش در مدت زمان کوتاه موثر نيست و نياز به زمان نسبتا زیادی دارد .

برای افزودن سايت خود با استفاده از اين روش به آدرس زير مراجعه کرد و اطلاعات سايت خود را وارد کنيد :

http://www.google.com/addurl

۲-روش دوم و موثر تر از روش اول ، استفاده از امکانات وب مسترهای گوگل است که مستقيما توسط سايت گوگل در اختيار وبمستر ها قرار گرفته است.

۱-ابتدا وارد اکانت گوگل خود شويد .

۲- به آدرس http://www.google.com/webmasters مراجعه کنيد .

۳-روي گزينه Sign in to Webmaster Tool کليک کنيد.

۴-درون محل وارد کردن متن ، آدرس سايت خود را وارد کنيد . سپس روی گزينه Add Site کليک کنيد .

۵-سپس روی گزينه Verify your site کليک کنيد .

۶-در صفحه حاضر از قسمت Choose Verification method یکی از گزينه ها را انتخاب کنيد .

۷- گزينه Add a meta tag :

برای کسانی که امکان آپلود فايل روی سايت يا وبلاگ خود را ندارند ، اين روش پيشنهاد می شود .

بعد از انتخاب اين گزينه ابر برچسب مخصوصی در اختيار شما قرار داده می شود که در تصوير با مستطيل قرمز مشخص شده است. بایستی اين برچسب را کپی کرده و در فايل اصلی سايت خود مابين کد های <head> و <head/> قرار دهيد.و فايل html را ذخيره کنيد و سپس روی کليد verify کليک کنيد و در صورت صحيح بودن تمامي مراحل سايت شما و وب مستر بودن شما تاييد می شود.

۸- گزينه Upload an HTML file :

اين گزينه و گزينه قبلی هيچ تفاوتی با يکديگر ندارند و عمل یکسانی را انجام می دهند، ولی همانطور که در گزينه قبلی گفته شد گزينه Add a Meta tag جهت کسانی که امکان آپلود روی سايت خود را ندارند مناسب است ، اما کسانی که امکان آپلود کردن نيز داشته باشند می توانند از گزينه اول استفاده کنند.

در اين گزينه بعد از انتخاب يک متن خاص که نام فايلي با پسوند html خواهد بود در اختيار شما قرار مي گيرد،که بايستي فايلي با اين نام و با پسوند html ايجاد شده و در شاخه اصلي سايت آپلود شود، که محل متن مورد نظر در تصوير مشخص شده است.بعد از ايجاد فايل و آپلود آن در شاخه اصلي روي کليد Verify کليک کنيد تا سايت شما مورد تاييد قرار گيرد.

تا اينجا سايت شما و وب مستر بودن شما مورد تاييد گوگل قرار گرفته است که پس از تاييد سايت شما به شکل زير نشان داده مي شود .

۳-حال نوبت آن رسيده که نقشه سايت خود را ايجاد کرده و آن را به گوگل معرفي کنيم تا روبات جستجوگر گوگل به راحتي بتواند ليستي از فايلهايي را که توسط اين نقشه معرفي کرديم دانلود کرده و در فهرست جستجوي خود قرار دهد .

۱-براي اين کار ابتدا به سايت http://www.xml-sitemaps.com مراجعه کنيد .

۲-در قسمت Starting url آدرس سايت خود را وارد کنيد .

۳-در قسمت Change Frequency نوع به روز شدن سايت خود را انتخاب کنيد ، که براي به روز شدن روزانه Daily ، ساعتي Hourly و … را انتخاب کنيد .

۴- در قسمت Last Modification تاريخ آخرين به روز رساني سايت را وارد کنيد و اگر مطمئن نبوديد گزينه Use Server Response را انتخاب کنيد . سپس روي گزينه Start کليک کنيد . بعد از کليک کردن روي Start ، برنامه شروع به ليست نمودن سايت شما خواهد نمود که بنا به تعداد و حجم صفحات سايت شما مدت زمان متغيري طول خواهد کشيد .

۵-پس از اين عمليات تصوير زير براي شما به نمايش در مي آيد و دو فايل Sitemap.xml و Sitemap.xml.gz براي دانلود در اختيار شما قرار مي گيرد که sitemap.xml.gz نسخه فشرده شده sitemap.xml مي باشد .

۶- فايل sitemap.xml را دانلود کرده و در شاخه اصلي سايت خود آپلود نماييد .

۷- به آدرس https://www.google.com/webmasters/tools/sitemaps رفته و از منوي سمت چپ سايت روي گزينه Add Sitemap کليک کنيد .

۸- از قسمت Choose Type ، روي گزينه Add general web sitemap کليک کنيد . و در قسمت My Sitemap URL نام نقشه سايت را که همان sitemap.xml است در قسمت مشخص شده در تصوير وارد کنيد .

۹- روي کليد Add general web sitemap کليک کنيد .

۱۰-در صورت انجام صحيح تمامي مراحل تصويري شبيه به تصويري زير را ملاحظه خواهيد کرد.

۱۱-حال بايد منتظر باشيد که فايل نقشه سايت شما توسط گوگل دانلود شده و آدرس هاي درون آن به مرور زمان در فهرست گوگل و در نتايج جستجوها نمايش داده شود .

۱۲- در صورتي که مراحل را کامل انجام دهيد ، سايت شما به زودي در گوگل فهرست مي شود .

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *