محتوا,محتوای سایت,اهمیت محتوا در طراحی سایت

ضرورت و اهمیت محتوا در طراحی و سئو سایت

اهمیت و ضرورت کیفیت محتوای سایت در سئو، هنوز یک مؤلفه مهم است و برای موتورهای جستجوگر از مهم ترین معیارهای امتیاز دهی به یک سایت است.

محتوای با کیفیت در طراحی سایت چه اهمیتی دارد؟

یکی از مهم ترین عوامل کلیدی در طراحی سایت برای ایجاد تعامل و برقرای ارتباط با بازدیدکنندگان سایت و جذب آنها محتوای با کیفیت و مرتبط سایت است. همین ارتباط و جذب کاربران به خواندن مطالب سایت به انجام عملیات های مهم تری مانند انجام خرید و نوشتن نظرات و … ختم می شود و کاربران را به سمت اهداف سایت می کشاند. تعدادی از مؤلفه هایی که باعث می شود شما استراتژی مناسبی را برای محتوای سایت خود ایجاد کنید لیست خواهیم کرد.

انجام مطالعات و تحقیقات در مورد متون مرتبط با زمینه کاری و کُلیت سایت

سعی کنید وب سایت هایی که محتوای مرتبط با زمینه کاری شما را تولید و نشر می دهند دنبال کنید و با آنها ارتباط داشته باشید. آخرین خبرها و مسایل روز مرتبط با زمینه کاری خود را دنبال کرده و به روز باشید. مطالعه زیاد باعث ایجاد سوالاتی در ذهن شما می شود و ایده های نو را به ذهن شما متباتر می سازد. باعث می شود که شما ایده های خود را همواره گسترش داده و بهترین آنها را در سایت خود قرار دهید که برای کاربران جذابیت دارد. تمام این موارد کمک شایانی در طراحی سایت به شما خواهد کرد.

جامعه هدف خود را شناسایی کنید

قطعاً شما در زندگی روزمره خود با افراد مختلفی در ارتباط هستید و با همه ی آنها به یک صورت برخورد نمی کنید. سخن گفتن شما با فردی کم سن و سال بسیار متفاوت از فردی کهن سال و یا شخصی دانشمند و نخبه است. در واقع هر شخصی در تلاش است که شیوه سخن گفتن خود را بر حسب شخصیت و ملاک های مختلفی که از فرد مقابل دارد تغییر و تطبیق دهد تا به بهترین شکل مفهوم را به طرف مقابل برساند. در نوشتن مطالب و ایجاد محتوا نیز به همین شکل است. یعنی شما باید سعی کنید به گونه ای بنویسید که تعداد بیشتری از مخاطبان خود را راضی کنید و درک و تامل عمیقی از خواسته های بازار و مخاطبان به دست بیاورید. طراحی سایت صرفاً شامل کد نویسی و مقوله گرافیک نمی شود بلکه سایر قسمت های سایت را نیز در بر می گیرد. در نتیجه در طراحی سایت شما باید بدانید که مخاطبین علاقه مند به مطالعه چه مطالبی هستند و تلاش و وقت خود را بر روی تولید محتوای مفید در مورد آن موضوع کنید. ایجاد محتوایی سنگین و پیچیده کمک چندانی به شما نمی کند و برای نتیجه گیری مطلوب ساده و روان و به دور از اضافه گویی و غیر مرتبط گویی بنویسید و خواسته های بازار هدف خود را کاملاً در نظر بگیرید و اهمیت آن را برای خود متصور شوید.

ارائه محتوا برای تعامل و تشویق کاربر به اقدام در سایت

در طراحی سایت اگر محتوای شما جذاب و مفید باشد، اما نتیجه ای که احتمال می دادید را برای شما به دنبال نداشته باشد این احتمال وجود دارد که محتوای سایت شما بازدیدکنندگان سایت را تشویق به انجام عمل نمی کند و آن ها را برای اقدام تحریک نمی کند. در نتیجه باید در نوشتن محتوا سعی کنید مخاطبان را برای اقدام مورد نظر شما(خرید- نظر دادن و …) تشویق و تحریک کنید که با سایت در تعامل باشند. این اهداف ممکن است موارد متعدد و گاهاً متفاوتی را شامل شود.از جمله این اهداف: ثبت نام در قسمت های مختلف سایت، خریداری محصول، شرکت در جشنواره ها یا فستیوال های شما و یا دنبال کردن صفحات اجتماعی نظیر توئیتر و فیس بوک. سعی کنید از جملات مجهول استفاده نکنید. اگر می خواهید در طراحی سایت خود محتوای آنلاین بنویسید، با دقت و واضح این کار را انجام دهید. محتوای سایت را مختصر و مفید ایجاد کنید تا از طریق کمترین کلمات، بیشترین پیغام و اطلاعات را منتقل کنید. کاربران متن های کوتاه تر را راحت تر خوانده و در صورت استفاده از جملات مناسب و مفید، بهترین تاثیر را بر آنها می گذارد.

 

کلام دربرگیرنده واژه هاست

کلام دربرگیرنده واژه هاست، اولین گام برای برقراری ارتباط است و این موضوع در ارتباطات فضای مجازی نیز صادق است. زیباترین فضاهای اینترنتی هم بدون کلام خالی از ارزش است. این کلام در دنیای مجازی ، محتوا گفته میشود. با توجه به نقش محتوا برای هر وب سایت و کم رنگ بودن این قضیه در کشور شرکت مهندسیوب از کارشناسان تولید محتوا مجموعه ای را تشکیل داده است تا متمرکز بر محتوای سایتها سبب ارتقای جایگاه سایتها در بین کاربران و موتورهای جستجو شود، در واقع این کاربران هستند که با بازدید از یک سایت و استقبال از محتوای آن، سایت را به برترینها در نتیجه موتورهای جستجو می رسانند در نتیجه هدف ما از بهینه سازی هر سایت برای موتورهای جستجو که سئو گفته می شود بهینه سازی محتوای هر سایت است که این بهینه سازی محتوا علمی است که نیاز به آموزش دارد و شاید در نظر اول از دید بسیاری از کاربران اینترنت ساده به نظر بیاید اما پس از آموزشهایی که ما از امروز در زمینه بهینه سازی محتوا خواهیم داد، متوجه بسیاری از نکات خواهید شد که قبلا به آن توجه نمی کردید و در واقع علت عدم پیشرفت سایتتان در نتیجه موتورهای جستجو را نمی دانستید زیرا تمام این فوت و فن ها و نکات بهینه سازی برای موتورهای جستجو حائز اهمیت است. در واقع با فراگیری این علم می توانید یک وبسایت حرفه ای داشته باشید و در عصر ارتباطات رقابت کنید و تواناییهای خود را عرضه کنید.

 

آشنایی با قانونها و الگوریتمهای موتورهای جستجو اولین قدم است

در تامین محتوای سایت آشنایی با قانونها و الگوریتمهای موتورهای جستجو اولین قدم است، زیرا اگر خلاف جهت جریان آب شنا کنید هیچگاه به مقصد نخواهید رسید. پس کاملا هوشیار عمل کنید. درباره تولید محتوا خوب است بدانید که موتورهای جستجو از جمله گوگل اصلا ارزشی برای محتوای کپی شده و بی کیفیت قائل نیست و شما با چنین محتوایی علاوه بر اینکه نمره مثبتی نمی گیرید، منفی نیز خواهید گرفت. نکته اینجاست که خیلی از دارندگان سایت نویسندگان خوبی نیستند و همیشه در تولید محتوای منحصر به فرد دچار مشکل می شوند، در اولین گام ما در گویا آی تی به شما آموزش خواهیم داد که چطور مطلب دست اول تولید کنید تا در آموزشهای بعدی روی مطلب تولیدی شما برای سئو قوانینی اعمال کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *